Przejdź do treści

O fundacji

29 stycznia 2014 r. powołaliśmy do życia fundację, której celem jest m.in. działalność edukacyjna, wychowawcza oraz kulturalna. Nazwa fundacji – SIEWCA – urodziła się w sercu fundatora, biznesmena Tomasza Błaszaka. I choć może kojarzyć się rolniczo, jej źródło jest w Ewangelii.

Fundacja „Siewca” im. bł. Edmunda Bojanowskiego została powołana aktem notarialnym 29 stycznia 2014r. przez Fundatora Tomasza Błaszaka. Podstawowym celem działalności i zadaniem Fundacji było założenie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Luboniu.

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z dużą liczbą uczniów i zmianowością szkół w Luboniu oraz zagrożeniom jakie niesie za sobą współczesność, takim jak konsumpcjonizm czy relatywizm moralny, a nade wszystko pragnąc poprzez działania wychowawcze zbliżyć młodych ludzi do Boga i wspólnoty Kościoła, Fundacja Podejmowała działania związane z budową i organizacją pracy szkoły. Zależy nam na placówce nowoczesnej, innowacyjnej, doskonale wyposażonej i jednocześnie opartej na tradycyjnych wartościach. Pragniemy, aby nowa szkoła opierała się na ścisłej współpracy i zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli tak, aby zagwarantować spójny, harmonijny i integralny rozwój młodemu pokoleniu.

Patronem Fundacji jest bł. Edmund Bojanowski, działacz społeczny, którego prace miały na celu przede wszystkim dobro drugiego człowieka. Jego postać była w sposób szczególny upamiętniana przez różne inicjatywy kościelne i świeckie w 2014 roku, w którym obchodziliśmy 200-lecie jego urodzin.

RADA I ZARZĄD

Tomasz Błaszak Fundator i Przewodniczący Rady Nadzorczej  

Mateusz Mikołajczak Prezes Zarządu Fundacji  

Konferencja

Szkoła Podstawowa

Szkoła Muzyczna

Przedszkole

Portal Siewca.pl

PORTAL DLA RODZIN SIEWCA.PL (PUBLIKUJEMY CODZIENNIE ARTYKUŁY, MATERIAŁY WIDEO I PODCASTY, BY OPOWIADAĆ O RODZINNEJ CODZIENNOŚCI I TOWARZYSZYĆ TOBIE I TWOJEJ RODZINIE WE WZROŚCIE)

Wesprzyj

Numer konta fundacji

28 1750 1019 0000 0000 2606 4503

Kontakt

Fundacja „Siewca” im. bł. Edmunda Bojanowskiego

Plac E. Bojanowskiego 7a
62-030 Luboń

fundacja@siewca.pl

NIP: 7831713746
KRS: 0000506790